Sonunda! Cristiano Ronaldo müslüman oldu!

Filistin’e verdiği destek ile zaman zaman adından söz ettiren Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun gizli müslüman olduğu iddiaları sosyal medyada dolaşıyor. Aslına bakarsanız bu, büyük bir komplo teorisi. Ancak yine de Ronaldo’nun Suudi Arabistan Pro Ligi’ne transfer olması ve burada yapmış olduğu gol sevinçleri kafalarda soru işaretlerine neden oluyor. Kimilerine göre Ronaldo bu hareketleri futbolunun son dönemlerine gelmesinden dolayı sadece ilgi çekmek için yapıyor. Kimilerine göreyse Ronaldo‘nun ilgi çekmeye ihtiyacı yok ve o zaten büyük bir ikon.

Sonunda! Cristiano Ronaldo müslüman oldu!

Son zamanlarda ise başlığımızda da gördüğünüz gibi haberler sosyal medyada yer alıyor. İşte sonunda, Cristiano Ronaldo müslüman oldu gibi haberlere çok fazla rastlıyoruz. Hatta yıldız ismin bir golünden sonra yapmış olduğu secde sevinci büyük olay olmuş ve müslümanlık iddialarını güçlendirmişti. Ancak Ronaldo‘nun menajeri, bu iddiaları yalanladı ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı da anlaşılmış oldu. Yani Cristiano her ne kadar biz çok istesek de Müslüman değil ve dini açıdan Hristiyanlık dinine mensup.

Ancak elbette bu onun insani yönünü gölgelemiyor. Ronaldo daima mazlumların yanında olan bir futbolcu oldu. Filistin’e destek olmasıyla bilinen Portekizli, bir basın toplantısı esnasında önüne reklam amaçlı konulan bir Coca Cola şişesini almış ve kameraların görmeyeceği bir alana koymuştu. Elbette tüm bu davranışları, onun müslümanlar tarafından sevilmesi ve kendilerine yakın hissetmesiyle sonuçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir